Kontakt

Bildningskontoret

Bildningschef

Stefan Grybb                             
0225-341 78 
stefan.grybb@hedemora.se


Vikarierande
Biträdande Bildningschef

Eva Winarve-Westerholm                
0225-342 04
eva.winarve-westerholm@hedemora.se



Förvaltningsassistent, registrator

Eva Sols                                  
0225-341 76       
eva.sols@hedemora.se

 

Dela sidan på sociala medier

Bildningskontoret

Vi som jobbar här ansvarar för alla kommunala frågor som rör utbildning, kultur och fritid. Många frågor kan besvaras på respektive förskola, skola och kulturenhet.


Nedan kan du se vad vi kan hjälpa till med:

Bildningschef/skolchef
Stefan Grybb                   

0225-341 78

stefan.grybb@hedemora.se         

      

Biträdande Bildningschef
Eva Winarve Westerholm      

0225-342 04

eva.winarve-westerholm@hedemora.se

Samordningschef
Anette Rönnberg

0225-341 96
Integration

anette.ronnberg@hedemora.se 

 

Förvaltningsassistent, registrator
Jaana Karlsson                  

0225-341 76
Förvaltningsadministratör

jaana.karlsson@hedemora.se


Nämndsekreterare
Pernilla Larsson                     

0225-342 40
Sekreterare i Bildningsnämnden och dess arbetsutskott, föreningsbidrag

pernilla.larsson@hedemora.se


 

Handläggare kvalitetsfrågor
John Steen                              

0225-341 79

john.steen@hedemora.se



Systemförvaltare
Webredaktör
Pia Andersson Sand

0225-345 79

pia.andersson-sand@hedemora.se


 

Fritidschef
Lars-Åke Östlin       

0225-344 10

lars-ake.ostlin@hedemora.se



Handläggare
Lasse Bengtsson                

0225-341 77
Arbetsmiljö och Brandskyddsarbete

lasse.bengtsson@hedemora.se 




 

Fritidskonsulent/BRÅ-samordnare
Jan Olsson                              

0225-341 20

jan.olsson@hedemora.se 


IKT - pedagog
Sandra Hammarström  

070-717 74 12

sandra.hammarstrom@hedemora.se



NTA-samordnare
Nicklas Rappendal  

0225-345 77

nicklas.rappendal@hedemora.se



  



Saknar Du någon information?

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem.
Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling annars kan vi tyvärr inte svara. 
Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Ditt namn:
  

Din e-postadress:
   

Din synpunkt:
  

 

Sida uppdaterad 2017-08-24