Kontakt

Bildningskontoret

Förvaltningschef

Stefan Grybb                             
0225-341 78 
stefan.grybb@hedemora.se




Förvaltningsassistent, registrator

Jessica Bergmark                               
0225-341 76       
jessica.bergmark@hedemora.se

 

Dela sidan på sociala medier

Bildningsförvaltningen

Vi som jobbar här ansvarar för alla kommunala frågor som rör utbildning, kultur och fritid. Många frågor kan besvaras på respektive förskola, skola och kulturenhet.


Nedan kan du se vad vi kan hjälpa till med:

Förvaltningschef

Stefan Grybb

0225-341 78

stefan.grybb@hedemora.se


Avdelningschef               Gymnasium, vuxenutbildning, integration, kultur, fritid och bibliotek.

John Steen                              

0225-341 79

john.steen@hedemora.se

      

      

Avdelningschef
Förskolor, grundskolor, elevhälsa, kost.


Eva Winarve Westerholm      

0225-342 04

eva.winarve-westerholm@hedemora.se

Chef Integrationsenheten

Anette Rönnberg

0225-341 96

anette.ronnberg@hedemora.se 

 

Fritidschef

Lars-Åke Östlin

0225-344 10

lars-ake.ostlin@hedemora.se

Förvaltningsassistent, registrator

Jessica Bergmark 

                             
0225-341 76 

jessica.bergmark@hedemora.se


 

Nämndsekreterare

Pernilla Larsson

                             
0225-342 40

pernilla.larsson@hedemora.se



Systemförvaltare

Sandra Söderman


0225-348 33

sandra.soderman@hedemora.se



 

Systemförvaltare

Ann-Louise Björkdahl


0225-348 42

ann-louise.bjorkdahl@hedemora.se




Webredaktör

Daria Miasnikova  

             

0225-348 37

daria.miasnikova@hedemora.se




 

Fritidskonsulent

Jan Olsson  

                           

0225-341 20

jan.olsson@hedemora.se 


Handläggare

Lasse Bengtsson  

             

0225-341 77

lasse.bengtsson@hedemora.se 








  



Saknar Du någon information?

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem.
Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling annars kan vi tyvärr inte svara. 
Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Ditt namn:
  

Din e-postadress:
   

Din synpunkt:
  

 

Sida uppdaterad 2018-04-17